Jsme RABBITS ZNOJMO…

Rabbits Znojmo,z.s. je seskupením amatérských sportovců, kteří se již od roku 2013 účastní prestižních terénních překážkových závodů Spartan race všech úrovní, a to jak v České republice, tak i v zahraničí.

Název Rabbits Znojmo vznikl spojením anglického překladu znaku tohoto uskupení, jimž je právě zajíc neboli anglicky Rabbit a dále názvu města, ve kterém tento spolek působí.

Rabbits Znojmo se téměř okamžitě stali nepostradatelnou součástí závodů Spartan race, o čemž svědčí nejen velká sbírka získaných medailí v sezóně 2013- 2015, včetně zisku tzv. trifecty, ale i rozsáhlá fotogalerie.
Co však na počátku bylo pouhou zábavou, nakonec se stalo nedílnou součástí života mužů i žen z Rabbits Znojmo. Touha po sportovním růstu vedla Rabbits Znojmo nejen ke zdokonalovaní svých fyzických schopností a dovedností, ale též k rozšíření jejich sportovního pole působení.

Ziskem právní subjektivity v roce 2015 se sportovnímu klubu i jeho jednotlivým členům naskytly zcela nové možnosti seberealizace, což vedlo mimo jiné k zaměření na nové oblasti sportu a nové druhy závodů, než jen závodů Spartan race jako extrémních překážkových běhů.

Za poměrně krátkou dobu své existence se Rabbits Znojmo,z.s účastnilo již nespočetného množství závodu jako např. bežeckých závodů RunCzech jako byl Sportisimo ½ Mararton Praha 2015, Mattoni ½ Maraton Olomouc 2015 či dokonce věhlasný pražský Volkswagen Maraton Praha 2015. Své zastoupení měl spolek i v závodech Běhej lesy Lednice a Bíla a družstvo Rabbits Znojmo startovalo i na MČR závodů dračích lodí 2015 v Ostrožské Nové Vsi.

Hledáčku Rabbits Znojmo však neunikla ani cyklistika či štafetové závody Vltava Run či NoMen Run. Dalšímu rozvoji svých sportovních aktivit se tento všestranný sportovní spolek nebrání, ba naopak.

S ohledem na výše uvedené je tak možné Rabbits Znojmo,z.s definovat jako sportovní klub, jehož cílem je především rozvoj sportu jako takového a snahou spolku je přiblížit kouzlo sportu a aktivního života co možná největšímu poctu sportovních nadšenců, a to i prostřednictvím pořádání nových závodů nejrůznějšího druhu.