Rabbits Znojmo bojovali na Mistrovství Evropy Spartan Race 2015

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

O prvním zářijovém víkendu se uskutečnila zřejmě největší a dlouho očekávaná sportovní událost letošního roku mezi extrémními překážkovými běhy, a to Mistrovství Evropy ve Spartan Race 2015. A jak bývá již zvykem, ani zástupci z řad Rabbits Znojmo. z.s. zde nemohli chybět.

SR_EU_TL_2015 Dne 6. 9. 2015 se do Ski Resortu Vysoké Tatry Tatranská Lomnica sjelo téměř tři tisíce závodníků, aby se osobně zúčastnili tohoto ojedinělého závodu ze série Spartan Race, poprvé konaném ve střední Evropě.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o Mistrovství Evropy v tomto extrémním překážkovém běhu, účast nejlepších světových závodníků byla samozřejmostí, stejně jako omezená kapacita startovních míst a speciální „kvalifikační“ podmínky pro ty, kteří se přijeli poprat o mistrovský titul.

Pravidla pro ME byla nekompromisní – účastnit se mistrovského závodu mohl jen ten, kdo již v minulosti úspěšně absolvoval závod Spartan race BEAST, tedy závod, který svojí náročností a délkou trasy představuje nejtěžší úroveň z klasických Spartan Race závodů: délka tratě minimálně 20km s mininimálně 25 překážkami. Pro celou Evropu však bylo k dispozici pouze 1000 startovních míst.

Aby se však dostalo na všechny zájemce a příznivce tohoto sportu, vedle samotného závodu Mistrovství Evropy se zároveň běžel i „klasický“ závod Spartan Race BEAST, kterého se mohl účastnit vskutku každý.

Délka závodu i náročnost tratě byla pro oba závody stejná, odlišnost mezi ME a klasickým závodem BEAST byla pouze ve větší náročnosti překážek a v cíli v drobné odlišnosti v podobě získané medaile. A zatímco Mistrovství Evropy se zúčastnili nejlepší závodníci z celé Evropy, kteří toužili po zisku mistrovského titulu,  Spartan Race BEAST běželi všichni ti, kteří chtěli překonat sami sebe a v cíli dosáhnout titulu Přeživšího.

Je jasné, že sportovní klub Rabbits Znojmo měl své zástupce v obou těchto závodech.

Hodnoceno s odstupem času, kdy člověk opět cítí své vlastní tělo – byl to krásný, byť vskutku náročný závod. Kouzlo Vysokých Tater obdivovali spíše fotografové a fanoušci závodníků, kteří se lanovkou nechali vyvézt na Skalnaté pleso, které se nachází ve výšce 1751 m n.m., které účastníci v první fázi závodu museli zdolat tak říkajíc po „svých“.  Závodníky, kteří se dostali až na vrchol přes přírodní překážky v podobě obrovských balvanů, popadaných stromů a i nespočet umělých překážek jako monkey bar, nošení pytlů s pískem či vysokou zeď, čekal vedle horské mlhy i záludný paměťový test.

Po náročném stoupání k vrcholu Skalnatého plesa čekal závodníky nelehký seběh do údolí prošpikovaný dalšími překážkami – šikmou stěnou, překonání balíků slámy či šplhem po laně.

Vzhledem ke skutečnosti, že se běželo Mistrovství Evropy, dali si pořadatelé nejen s celkovou organizací, ale i obtížností jednotlivých překážek,velmi záležet.

Poslední úsek trati se nesl v duchu běhu studenými vodními říčkami, bahnem a lezením pod ostnatým drátem..

Po téměř 31kilometrovém terénním běhu Vysokými Tatrami byl každý, kdo se dostal do cíle, hrdinou nejen sám sobě, ale i v očích mnoha diváků, kteří všechny vehementně povzbuzovali po celou dobu závodu.

Z pohledu sportovního klubu Rabbits Znojmo, z.s. představoval tento závod jednu z priorit letošní běžecké sezóny. I přes mnoho zraněných, kteří se nakonec tohoto závodu nemohli zúčastnit, měli znojemští Rabbits v poli 13 závodníků, odhodlaných pro sebe a pro tým vydobýt ten nejlepší výsledek.

I přesto, že mistrovský titul získal brit John Albon, pro Rabbits Znojmo, z.s. se bez pochyb jednalo o úspěšný závod. Nejzkušenější člen sportovního klubu Jakub Šigut svým časem 3: 39:52 obsadil krásné 22 místo ve své kategorii a celkové 31. místo z 2581 startujících.

Výborně si v závodě vedl i Marek Vodák či Tomáš Kořenský. Ani něžná část Rabbits se však nenechala zahanbit a svou sílu v závodě ME ukázala např. Sylva Hermanová  a Kateřina Mahelová, které svými výkony obsadily 28. a 29. místo v ženské kategorii ME.

Potěšující bylo i celkové 4. místo elitní skupiny týmů v klasickém závodě Spartan Race BEAST, které pro Rabbits Znojmo získali Michal Ševčík, Michal Kozlok, Peter Smolka a Mirek Pechura.

Závěrem je nezbytné poděkovat všem sponzorům a partnerům sportovního klubu Rabbits Znojmo, z.s., bez nichž by se znojemští Rabbits nemohli podobných prestižních závodů účastnit a tím nejen svůj klub, jeho zásady a hodnoty, ale i své město a sponzory plnohodnotně reprezentovat.

[/vc_column_text][vc_facebook type=”button_count”][vc_column_text]Sponzori_hor1[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]