Rabbits Znojmo pokořili Litovel Spartan race 2015

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

První červnovou sobotu se uskutečnil další ze série závodů Spartan Race 2015, tedy závodů kombinující terénní běh a zdolávání nejrůznějších překážek rozmístněných po celé délce běžecké trati. V současné době patří právě Spartan race mezi nejpopulárnější překážkové závody na světě.

A zástupci Rabbits Znojmo, kteří již více než rok nejen sebe, ale i město Znojmo, na těchto prestižních Spartan race všech katerogií ( Sprint, Super a Beast) reprezentují, zde samozřejmě nemohli chybět!

Vysoká obsazenost závodu v Litovli, téměř 4000 spartan race nadšenců, nasvědčovala, že se bude na co těšit. A taky že bylo!

Cesta za vysněnou medailí začala už od samého rána. Brzké ranní vstávání a odjezd v 05.30 hod. bylo pro mnohé účastníky první úspěšně zdolanou překážkou sobotního dne. Se spartanským pokřikem: „arooo, arooo, arooo“ Rabbits Znojmo zaplnili téměř jeden velký autobus a vyrazili na svoji cestu za červenou medailí. Dobrá nálada a příjemná atmosféra panovaly po celou cestu až do místa určení. Jestli to bylo i díky hromadné společné snídani v autobuse, kdo ví?!

Závod v Litovli patřil do kategorie Spartan race SPRINT, tedy závod s označením 5 km + a 15 překážek +. Toto netradiční označení závodu má své opodstatnění. Byť se jedná o nejkratší a zřejmě i nejlehčí úroveň ze Spartan race závodů, neznamená to, že závod dokončí všichni přihlášení.

Naopak.

Záludností závodů Spartan race není pouze terén a jeho náročnost, ale především skutečnost, že závodník nikdy dopředu neví, jak dlouhá trať bude a kolik překážek na něj na trati čeká. Závodník v Litovli věděl pouze to, že na něj čeká minimální délka závodu 5 km a že na něj po cestě čeká minimálně 15 překážek, od ručkování počínaje, přes plazení se blátem pod ostnatým drátem, po šplh po mokrém laně konče…

Ten, kdo jako vždy očekával, že profil tratě bude kopcovitý s převýšením několik stovek metrů, mýlil se. Rovinatá Litovel závodníkům připravila jiná překvapení – všudypřítomnou vodu a dostatek vodních překážek.

I přes výše uvedená úskalí se závodníci Rabbits Znojmo vypořádali s touto výzvou nadmíru skvěle a výkony, které jednotlivý zástupci Rabbits Znojmo na trati předváděli, byly strhující stejně jako atmosféra na místě samém. Perfektní technické zázemí, motivační hudba burcující závodníky k lepším výsledkům, společné roz- cvičky závodníků a především velké očekávání z neznámého…

I to přispělo k vynikající atmosféře závodu a k tomu, že se z šedých myšek najednou začali stávat silní spartanští bojovníci, kteří jsou připraveni zdolat i nemožné.

Vedle ostřílených závodníků z řad Rabbits Znojmo jako je Jakub Šigut, Kateřina Mahelová, Josef Málek, Sylva Hermanová, Jan Procházka a další se závodu pod hlavičkou Rabbits Znojmo účastnili i úplní začátečníci, kteří chtěli na vlastní kůži zjistit, proč je mottem závodů právě

„ …pochopíš až v cíli…“.

A pochopili….! Vzhledem k tomu, že sobotní teploty se pohybovaly kolem 32 stupňů Celsia, většina závodníků si nejen plavání a běh řekou, ale i na brodění se po

pás bahnem, doslova užívala. Výrobci pracích prášků si mohli mnout ruce, neb sice na startu bylo vidět široké spektrum barev a ba- revných kombinací sportovního oblečení, do cíle však přibíhali všichni stejně – jednobarevní, celí mokří a špinaví od bláta, ale všichni s úsměvem na rtech! Tu euforii, která z jednotlivých finisherů vyzařovala, jen těžko popsat. Radost, smích, slzy štěstí i bolesti, úleva, ale i nadšení. Mnozí si během závodu sáhli na dno, ale překonali sami sebe, v cíli se již každý usmíval, objímal s přáteli, kteří jej podporovali a hlavně se radoval ze svého osobního úspěchu. Byť to pro mnohé závodníky reprezentující Rabbits Znojmo byl Spartan race závod první, již nyní můžeme říci, že nikoli poslední. Výkony Znojmáků byly famózní. Vyjmenovat všechny úspěchy by nestačilo ani na dvě vydání těchto novin, takže uvedeme alespoň některé z nich. Kateřina Mahelová běžící v elitní vlně si za svůj skvělý výkon časem 1 hodina 20 minut a 36 sekund vysloužila spartanskou minci, kterou obdrží pouze prvních 10 závodnic běžící v daném závodě v elitní vlně, která jí kvalifikovala na mistrovství světa, které se bude konat 3. – 4. 10. ve Squaw Halley Resort v USA. Stejného úspěchu dosáhla i další závodnice běžící za Rabbits Znojmo v elitní vlně, a to Eva Krebsová časem 1 hodina 21 minut a 53 sekund. Nicméně, ani ostatní závodnice Rabbits Znojmo, které běžely v kategorii Open, např. Sylva Hermanová, Bohnada Bačáková, či Romana Smolková se nenechaly zahanbit a svými úžasnými časy na trati dlouhé 8.5 km předčily mnohé závodnice z elitní vlny.

Každý, kdo překonal své obavy a především sám sebe a dostal se přes záludné překážky či popřípadě trestné angličáky ve zdraví do cíle, je vítěz, kterému náleží zasloužená odměna v podobě spartanské medaile. Rabbits Znojmo tak opět dokázali, že jsou vynikajícím a úspěšným sportovním seskupením, jejichž sportovní úspěchy jsou teprve na samém začátku. Gratulace patří všem zástupcům Rabbits Znojmo, kteří svými výkony přispěli k vynikajícímu umístění Rabbits Znojmo v celkovém hodnocení zúčastněných týmů v rámci závodu Spartan race v Litovli, a to ke 14. místu z celkových 315 týmů!!!

[/vc_column_text][vc_facebook type=”button_count”][vc_column_text]logo_sponzor[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]