Reportáže

🏃 #Marajede Náš super běžec #tělemiduší Marek Vodák se v nedávných dnech zúčastnil závodu Havlíčskobrodský půlmaraton 2017. 🏃

👩‍👩‍👧‍👧 Na počet účastníků: 378 se Mara s časem 1:33:29.9 v celkovém pořadí umístil 38. a ve své kategorii 13. 💪 Osobní rekord si zlepšil o celé dvě minuty! #gratulujeme 🏅

🤴 Marek: "Do Havlbrodu jsem odjížděl z plné přípravy na maraton, takže jsem neměl zásadní cíle na cílový čas, prostě jsem si jel závod užít a zjistit jak na tom jsem.
Bylo idelání počasí, téměř bezvětří a 9°C. Závod se běží na 4 stejné okruhy, takže byla možnost se na trati potkávat s ostatními běžci a o to víc si užívat atmosféry skvěle zorganizovaného závodu. Od startu jsem si držel rovnoměrné tempo a až přes malou krizi na 16km se mi ho dařilo udržet až do konce. Nakonec se mi podařilo si vylepšit i osobák z jara z Prahy o rovné 2 min. a tak jsem mohl odjídět spokojený nejen s výkonem, ale především s úžasným zážitkem báječné atmosféry tohoto závodu."

#rabbitsznojmo
... See MoreSee Less

View on Facebook

Přátelé v rámci Dnů zdraví ve Znojmě si můžete zacvičit s našim Jakubem! 😈💪 Kuba pro Vás nachystá kruhový trénink s vlastní váhou těla. ☝🔝

🎈Kdy? 26. října
🎈Kde? Ve sportovní hale F. J. Curie v Horním parku, ve Znojmě.
🎈Kdy? v 18.00 hod

🎈S sebou sportovní oblečení, obuv a pití.

Užijte si!! 👍✌👌

#cvickosJakubem #RabbitsZnojmo #tochces

Zeptali jsme se našeho Jirky! 🐰

🎈Nejlepší sportovní zážitek letošního roku?
"Určitě Vltava Run pro toho jedinečného týmového ducha. 😉 Pražský Maratón, kvůli tradiční podpoře mé fandící rodiny. A nesmím zapomenout na Olympijský běh v Hlubokých Mašůvkách, kde jsem mohl pro změnu já fandit Kubíčkovi, který si tam zaběhl svůj první závod. Byl nejmladší a nejpomalejší, ale ani na vteřinu to nevypustil."💞👍 #pronásjevítěz

🎈Co plánuješ na rok 2018?
"Tradiční dvojvíkend Pražský Maratón a Vltava Run. Když by mi vyšel čas na nějakou Horskou výzvu, tak by to bylo skvělé. Spíš ale budu zase běhat s kočárkem před sebou a odrážedlem v závěsu." 😃☝

My na Jirku prásknem, že se mu narodila před pár dny holčička Michaelka, čímž se náš tým rozrostl o jednu krásnou minirabbitku.. 💟 gratulujeme!!!

#Jirka #RabbitsZnojmo #minirabbits

✌ Rabbit v akci!✌ Václav Vala - Spartan Race Czech Republic - Liberec Spartan Beast - 🏅🎖🏅 Spartan Trifecta : pořadí: 364. celkově ➡ 323. v mužích ➡ 72. v competitive vlně 💥GRATULUJEME Vášo!💥
👱 "V sobotu 23.9.2017 jsem absolvoval závod Spartan race Beast v Liberci, nebo-li poslední dílek do skládačky „Regional Trifecta“. Vědel jsem, co závod obnáší a že je nejdelší ze série, ale nijak zvlášť jsem se na něj nepřipravoval, pouze běh jsem nenechal náhodě. Ale to, co nás čekalo na trati, to byl opravdu masakr.

Přišel čas startu a vyrazili jsme, asi po cca 300 metrech nás nahnali přes dva příkopy plné vody, takže suchý jsme dlouho nezústali. Poté přišla bežecká pasáž. Už ani nevím po kolika km to bylo, ale doběhl jsem k rybníku, malinko jsem znervozněl, co po nás budou chtít. No nic hurá do vody a plavat na druhou stranu, tam se otřepat a najít číslo na čelence a přečíst kód Memory test (i po dvou dnech si ho pamatuju JCCEZX3V ☺) a opět plavecký test zpět na druhou stranu. Teplota těla cca 15 stupňů a jdeme dál. Trať nás vedla zpět do prostoru startu, kde začaly překážky nejdřív balance pak oštěp (ten jsem poprvé za éru Spartanů dal a to ukázkově 🙂 , šplh, vytahování pytlů a multiring, vše se mi povedlo na jedničku až na multiring, tam se už projevila únava předloktí a spadl jsem na jednom z kruhů – prvních 30 anglánů a jdeme dál.

Po chvilce běhu přišla cedulka Ještěd a hned jsem věděl, že přijde to „lepší“ z trasy. Dlouho to netrvalo a kopec byl tu, zatím volně, to se ještě dalo. Přišel čas na další gel, aby mi v kopci nedošlo a hurá vstříc Ještědu. Nahoře na kopci, teda asi v půlce, Ještěd byl o chlup výš, nás čekaly gumy na nohy a skákání sounož cca 50m. Pak už přišel čas na samotný Ještěd, jdeme na něj. Těsně pod vysílačem nás zase pustili dolů z kopce, tak zase brzdit a dávat pozor abych nehodil šipku dolů. Doběhl jsem pod sjezdovku a vidím vedle skokanský můstek, to už se za mnou ozývaly hlasy lidí, co už toto absolvovali, že nás čekají schody nahoru. Nenechalo mě to moc klidným, no nic vyrazil jsem schodům vstříc, bylo jich tak tisíc ☺. Už dole jsem si všimnul, že hned po těchto schodech chodí závodníci s pytlem na zádech nahoru do sjezdovky, a to už jsem měl smíšené pocity. Nahoře jsem si oddechl a pustil se ze schodů dolů, to už jsem cítil jak mě tahají lýtka. Dole byla občerstvovací stanice, doplnil jsem tekutiny došel k hromadě pytlů s pískem. Po otázce kolik ten pytel má, mi dobrovolník odpověděl „do 40ti Kg“. To mě moc neuklidnil, když jsem ho zvedl, tak měl asi metrák. Toto byla pasáž, kdy jsem přemýšlel, že se někam zahodím a v klidu umřu někde ve sjezdovce. Hlava a tělo si nerozuměly musel jsem se hodně vzepřít abych ten pytel neshodil dolů a neodpočinul si, to už bych asi nezvedl. Nicméně po 20ti centimetrech jsem ten kopec vycupital nahoru a vítězoslavně jsem si zaklel, no ale ještě to musím dotáhnout dolů, což jsem myslel, že bude lepší, ale s ubývajícími silami to nebyla pravda, bolelo to jak kráva, nohy tahaly, krk v ohni a záda jakbysmet. Bál jsem se, že spadnu a už nikdy nevstanu. Takže dolů tak s maximální opatrností. Nevím, jestli jsem byl šťastný, když jsem ten pytel odložil, ale asi ano, přes bolest, jsem necítil žádné emoce, napil jsem se a vyrazil znovu do kopce.

Po pár metrech se uhnulo ze sjezdovky na cestu a chvíli se běželo, čekal nás opět balance na laně a mě dalších 30 anglánů. To už nohy nedaly. Zbytek závodu to byla už křeč, ale snažil jsem se dorazit do cíle se ctí. Blížili jsme se k cíli a pár posledních překážek a poslední 30ka angličáků za stěnu s řetězy. Zaslechl jsem „posledních 5 překážek“, to do mě vlilo poslední energii a vyrazil k cíli, ale ouha, kontejner se štěrkem a hromada kýblů, to néééé. To už jsem byl sprostej jak dlaždič, ale co už, hrrr na to. Ruce už mě neposlouchaly, záda bolest jak sviň a kýbl se nesměl nést za spodek, pouze v objetí a cca 100m okruh. Za doprovodu sprostých slov a asi 6ti přestávek, jsem dokončil tuto rychtu a vypálil k cíli (teda jsem si to myslel, ale vypadalo to jak chůze pro důchod). 😀 Poslední bláto, stěna a vysněný oheň. Pocit v cíli k nezaplacení. Dnes mě bolí celý tělo a vzpomínám a vstřebávám. V cíli za 4:58:36, chtěl pod 5 hodin, což se povedlo ☺. Trifecta splněna!!!"

Viděli jste už naše krásné Rabbitky na překážce High Wall závodu Spartan Race, jejíž pointou je přelézt vysokou stěnu? Že ne? My našli video, které nám naše holky evokuje.. 💪☝😃